اقامتگاه های تهران

اقامتگاه بوم گردی تهران؛ معرفی بهترین اقامتگاه های تهران

اقامتگاه های بوم گردی تهران محل مناسبی برای اقامت مسافرانی است که می‌خواهند اقامتی سنتی و اقتصادی را در این شهر تجربه کنند. تهران علاوه بر اهمیتی که به عنوان پایتخت دارد، یکی از پررفت‌وآمدترین شهرها برای گردشگران و طبیعت‌گردان نیز محسوب می‌شود. این شهر علاوه بر جاذبه‌های تاریخی و تفریحی، طبیعت زیبایی را در اطراف و در دل خود جای داده است و همواره مسافران زیادی را به خود جذب می‌کند. اگر می‌خواهید با انواع اقامتگاه‌ بوم گردی تهران، اقامتگاه اطراف تهران و نحوه رزرو اقامتگاه در تهران آشنا شوید، تا پایان این نوشته ما را همراهی کنید.

اقامتگاه بوم گردی تهران

اقامتگاه‌های بوم گردی در واقع اقامتگاه‌هایی با چند اتاق مجزا هستند که معمولاً در خانه‌هایی قدیمی تأسیس شده‌اند و این خانه‌ها، معماری سنتی مختص به آن شهر و روستا را دارند. چیدمان این اقامتگاه‌ها نیز معمولاً بومی و محلی است تا تجربه اقامت در شهر و دیاری که به آن سفر کرده‌اید را به تجربه‌ای از زندگی بومی در آن شهر تبدیل کنند. توجه داشته باشید که بعضی از اقامتگاه‌ها فاقد سرویس بهداشتی، آشپزخانه و یا حمام اختصاصی‌اند و بنابراین اگر این موارد برایتان اهمیت بالایی دارد، قبل از رزرو محل اقامت از امکانات آن آگاه شوید. اقامت در اقامتگاه‌های بوگردی در سفر معمولاً به‌صرفه‌تر و اقتصادی‌تر از اقامت در هتل است.

بهترین اقامتگاه های تهران

اقامتگاه بومگردی حاجی محمد

اما اینکه کدام اقامتگاه بوم گردی تهران را برای اقامت انتخاب کنید، بستگی به عوامل متعددی دارد. این عوامل شامل مواردی نظیر فصل سفر، انتظارتان از امکانات محل اقامت و هزینه‌ای که می‌خواهید صرف کنید، می‌شود. از طرف دیگر اینکه هدفتان از سفر چیست نیز تأثیر به‌سزایی در انتخابتان خواهد داشت. برای مثال اگر اهل گشت و گذار در فضای شهری تهرانید و ترجیح می‌دهید وقتتان را به بازدید از موزه‌ها یا فضاهای فرهنگی پایتخت اختصاص دهید، بهتر است اقامتگاهی درون شهر تهران را برگزینید؛ اما اگر اهل طبیعت‌گردی هستید و دوست دارید اوقات سفر را در آب و هوای روستایی و طبیعت دنج و زیبای اطراف تهران بگذرانید، انواع اقامتگاه‌ اطراف تهران برایتان گزینه بهتری خواهد بود. شما بسته به انتظاری که از محل اقامتتان دارید، می‌توانید یکی از این اقامتگاه های تهران را انتخاب کنید. از انواع اقامتگاه بوم گردی تهران می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

اقامتگاه در اطراف تهران

اقامتگاه بوم‌گردی باغ پولاوش

 • اقامتگاه بوم گردی تهران، باغ پولاوش: تهران، سوهانک، کوه پولاوش.
 • اقامتگاه بوم گردی طاها محمدی: تهران، میدان قیام، ابتدای خیابان مولوی.
 • هتل سنتی پهلوان رزاز: تهران، میدان بهارستان، سه‌راه امین حضور، خیابان علیرضا جاویدی، پلاک ۳۸٫
 • اقامتگاه بوم گردی ننه آقا: تهران، ورامین، جوادآباد، روستای خاوه، کوچه آسیاب.
 • اقامتگاه بوم گردی گردو: تهران، دماوند، میدان فرامه، روبه‌روی حسینیه فرامه، کوچه شهید بهنام.
 • اقامتگاه بوم گردی تهران، آرتین: تهران، دماوند، روستای سربندان، ۱۵ کیلومتر بعد از دوراهی دماوند، ابتدای خیابان شهدا.
 • بوتیک هتل نظامیه: تهران، میدان بهارستان، خیابان نظامیه، کوچه اصالت، بن‎بست پنجم.
اقامتگاه بوم گردی تهران

بوتیک هتل نظامیه

 • اقامتگاه بوم گردی قجرآباد: تهران، شهریار، روستای قجرآباد.
 • اقامتگاه بوم گردی هزارویک شب سربندان: تهران، دماوند، روستای سربندان، جاده دماوند – فیروزکوه، ۲۰ کیلومتر بعد از دماوند، خیابان یخچال، پلاک ۲۲٫
 • دهکده عشایری آرش کمانگیر: تهران، فیروزکوه، جاده تهران – سوادکوه، ۱۴ کیلومتر بعد از شهر فیروزکوه، نرسیده به گردنه گدوک.
 • اقامتگاه بوم گردی سوته دلان: تهران، جاده فیروزکوه، کیلومتر ۱۰ محور دلی چای.
 • اقامتگاه بوم گردی تهران، کدخدا: تهران، دماوند، روستای خسروان.
 • اقامتگاه بوم گردی کوچه غار رودافشان: تهران، دماوند، به سمت فیروزکوه، بعد از آب سرد، روستای سیدآباد، به سمت غار رودافشان.
 • هتل نمکی خورشید: تهران، دماوند، شهر گیلاوند، چهار کیلومتر به طرف جاده فیروزکوه، جاده شهرک صنعتی شماره دو، بعد از شهرک صنعتی، خروجی روستای محمودیه، مزرعه گردشگری خورشید.
اقامتگاه های تهران

هتل نمکی خورشید

 • اقامتگاه بوم گردی روژان: تهران، دماوند، ۲۰ کیلومتر بعد از دماوند، روستای سیدآباد.
 • اقامتگاه بوم گردی محمدحسن خان: تهران، قرچک، روستای امین‌آباد.
 • بوتیک هتل آرشا کلاب: تهران، ری، فشافویه، روستای خانلق.
 • اقامتگاه بوم گردی متا: تهران، فیروزکوه، روستای امیریه، خیابان امام رضا (ع).
 • اقامتگاه بوم گردی حاج محمد: تهران، فیروزکوه، کیلومتر ۲۵ جاده فیروزکوه – تهران، کیلومتر نُه جاده زرین‌دشت، روستای فرح‌آباد.
 • اقامتگاه بوم گردی عمو مش رضا: تهران، ورامین، روستای کویرآباد (۱۴ کیلومتری ورامین، حد فاصل آب باریک و چرم‌شهر)، بعد از میدان ولیعصر، جاده قاسم‌آباد.
 • اقامتگاه بوم گردی تهران، ارگ سنگی: تهران، جاده امامزاده داود، سنگان بالا به طرف آبشار، پانصد متر بالاتر از امامزاده قاسم.
بومگردی در تهران

اقامتگاه ارگ سنگی

اقامتگاه ارزان در تهران

کسانی که دوست دارند اقامتی اقتصادی را در پایتخت تجربه کنند و هزینه سفرشان را کاهش دهند، معمولاً به دنبال اقامتگاه ارزان در تهران می‌گردند. اقامتگاه‌ های اطراف تهران معمولاً قیمتی مناسب‌تر و محیطی سنتی‌تر را برای اسکان مسافران فراهم آورده‌اند. از انواع اقامتگاه‌ ارزان تهران می‌توان به اقامتگاه‌های بوم گردی ننه آقا، طاها، قجرآباد، آرش کمانگیر و کدخدا اشاره کرد. به طور کلی، قیمت رزرو یک اقامتگاه بوم گردی تهران از حدود ۱۴۵ هزار تومان شروع شده و به فراخور امکانات بیشتری که به مسافران عرضه می‌شود، این قیمت افزایش خواهد یافت.

بهترین اقامتگاه های تهران

برای آشنایی با بهترین اقامتگاه های تهران خوب است که در ابتدا مشخص کنیم منظورمان از «بهترین» چیست. هر یک از اقامتگاه‌های موجود بسته به موقعیت مکانی، فصلی که می‌خواهید به آن سفر کنید و امکانات و خدماتی که آن انتظار دارید، می‌تواند برایتان بهترین باشد؛ اما ویژگی‌هایی نظیر موقعیت مکانی مناسب، قیمت معقول، آب‌وهوای متعادل و دسترسی خوب به جاذبه‌های گردشگری از نکات مهم در انتخاب اقامتگاه‌ محسوب می‌شود. در ادامه شما را با ویژگی‌های دو عدد از بهترین اقامتگاه‌ های تهران به طور مفصل‌تری آشنا خواهیم کرد:

 • بوتیک هتل نظامیه: این اقامتگاه دارای ۵ اتاق مجزاست و هر یک از این اتاق‌ها چیدمانی سنتی دارند. از امکانات بوتیک هتل نظامیه می‌توان به نزدیکی به مراکز تجاری و گردشگری تهران، دسترسی خوب، داشتن پارکینگ اختصاصی و رستورانی با غذهای سنتی اشاره کرد.
 • اقامتگاه بوم گردی طاها محمدی: این اقامتگاه مجموعاً ظرفیت پذیرش ۲۰ مسافر را دارد و برای کسانی مناسب است که دوست دارند بیشتر وقتشان در سفر را به گشت‌ و گذار در شهر اختصاص دهند و به همین دلیل، اقتصادی بودن محل اقامتشان برایشان در اولویت قرار دارد.
بهترین اقامتگاه های تهران

اقامتگاه بوم‌گردی حاجی محمد

بهترین اقامتگاه های اطراف تهران

اطراف تهران آب ‌و هوایی بهتر و طبیعتی بکرتر از شهر تهران دارد و به همین دلیل بسیاری از مسافرانی که به قصد طبیعت‌گردی یا گذران سفر در آب ‌و هوایی تمیز و مکانی خلوت به تهران سفر می‌کنند، ترجیح می‌دهند اقامتشان را در اقامتگاه های اطراف تهران سپری کنند. از بهترین اقامتگاه های اطراف تهران می‌توان به این موارد اشاره کرد:

 • اقامتگاه بوم گردی حاج محمد: این اقامتگاه که در باغ گردویی ۱۰۰ ساله در فرح‌آباد فیروزکوه واقع شده، شامل واحدهایی ۱۵ متری، سوئیتی ۱۱۰ متری و چند کلبه درختی هیجان‌انگیز است! همچنین در باغ این اقامتگاه حدود ۴۰ آلاچیق وجود دارد. سوئیت ۱۱۰ متری این اقامتگاه با ظرفیت ۳۰ نفر برای سفرهای گروهی تدارک دیده شده و درون این سوئیت نیز آشپزخانه، حمام و دستشویی اختصاصی و وسایل آشپزی وجود دارد.
 • اقامتگاه بوم گردی محمدحسن خان قرچک: این اقامتگاه در واقع خانه‌ای با معماری سنتی به قدمت ۲۷۰ سال است که پس از بازسازی، تغییر کاربری داده و برای اسکان مسافران آماده شده است. از جاذبه‌های این خانه سنتی می‌توان به داشتن دری ۱۵۰ ساله، درختی ۴۰۰ ساله و نقاشی‌هایی متعلق به دوران زندنیه و افشاریه اشاره کرد.
 • اقامتگاه بوم گردی آرتین دماوند: این اقامتگاه زیبا در طبیعت بکر روستای سربندان و در میان درختان پربار سیب و گیلاس و گردوی دماوند قرار دارد و تجربه اقامتی بومی و روستایی را برای مسافران ممکن کرده است. از نکات مثبت این اقامتگاه می‌توان به سرو انواع غذاهای سنتی و محلی دماوند در آن اشاره کرد.
اقامتگاه ارزان در تهران

اقامتگاه بوم‌گردی آرتین

اجاره و رزرو اقامتگاه در تهران با تخفیف

اگر دوست دارید علاوه بر گشت ‌‌و گذار در شهر مقصد و دیدن جاذبه‌های طبیعی و تاریخی تهران، محل اقامتتان هم متفاوت و هیجان‌انگیز باشد، اجاره اقامتگاه در تهران برایتان بهترین گزینه است! اقامتگاه‌ های بوم گردی تهران در بیشتر موارد خانه‌هایی بومی با معماری سنتی هستند که امکانات مناسب و مقرون به‌ صرفه‌ای را برای اسکان مسافران فراهم می‌کنند.

اگر می‌خواهید رزرو اقامتگاه در تهران را با تخفیف و با ارزان‌ترین قیمت موجود انجام دهید، بهترین راه این است که از رادار۳۶۱ کمک بگیرید. همان طور که می‌دانید قیمت‌های مختلفی برای رزرو یک اقامتگاه در سایت‌های مختلف وجود دارد، چراکه این سایت‌ها در زمان‌های مختلفی تخفیف‌های متفاوتی را برای کاربران خود در نظر می‌گیرند. با توجه به تعدد اقامتگاه‌ها و هتل‌های پایتخت، پیدا کردن بهترین قیمت بخشی از زمان‌برترین مراحل فرایند اجاره اقامتگاه در تهران محسوب می‌شود. رادار یک موتور جست‌وجوی هوشمند است که در میان تمام سایت‌های رزرو هتل و اقامتگاه می‌گردد و تمامی قیمت‌های موجود را از میان سایت‌های معتبر گردآوری کرده و آن‌ها را در یک صفحه برای شما نمایش می‌دهد.

برای استفاده از رادار کافی است نام اقامتگاه مورد نظرتان را در بخش جست‌وجو وارد کنید و پس از چند ثانیه قیمت‌های سایت‌های مختلف را به صورت یکجا مشاهده کنید. پس از مقایسه قیمت‌ها و پیدا کردن قیمت مناسب، به سادگی و با یک کلیک به صفحه رزرو منتقل خواهید شد و به این نحو در هزینه زمانی و مالی‌ای که باید صرف رزرو اقامتگاه تهران کنید، صرفه‌جویی خواهید کرد.

همچنین اگر قصد دارید سفرتان به تهران را به صورت هوایی انجام دهید، باز هم رادار به یاری شما خواهد آمد. تنها کاری که باید انجام دهید این است که مبدأ مورد نظر و تاریخ سفر را در بخش «هواپیما» رادار وارد کنید و سپس بر روی «جست‌وجو» کلیک نمایید. رادار تمام قیمت‌ها برای خرید بلیط هواپیما تهران را در کوتاه‌ترین زمان برایتان خواهد یافت و در اقتصادی کردن سفر، یاری‌تان خواهد کرد.

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.